|
HotLog
Історія школи У житті кожної людини особливе місце займає школа. Це дорога в дитинство та юність. Це дорога до знань. Зараз у місті 40 шкіл. А в далекому 1943 році їх було всього 14. Ліцей №19 на той час був чоловічою школою. Відразу після війни такий поділ, напевно, мав рацію: хлопці проходили посилену військову підготовку. Лише згодом, коли зникла загроза миру, школи об'єднали. Змішане навчання виправдовувало себе. Якою ж була ота перша дев'ятнадцята школа? В ті часи будівля здавалася величною, красивою на фоні стареньких селянських хаток, кривеньких вуличок. Щоб пройти до школи, учням доводилося зі сходу брести по грязюці, вічно розквашеною вулицею Ласаля, з заходу - такою ж заболоченою Планерною, з півдня до школи підходили Друга, Третя та П'ята Дачні вулички, з півночі потрібно було обминати купи дошок та стропил лісопильного, заводу, до якого підходила вузьколінійка по вулиці Комунарній. Нічого того давно вже немає. Місто зі своїми асфальтованими вулицями, трамвайними коліями цілком поглинуло старе селище. Але ще й зараз приміщення школи стоїть у кінці вулиці Спортивної, правда, дещо добудоване: з'явилися нові кабінети, спортзал. Навчання велося українською мовою. Сюди йшли діти тих, хто ще зберіг шану до рідного слова, в чиїх сім'ях воно було еталоном духовної культури і багатої спадщини. Українська чоловіча школа проіснувала недовго. Роздільне Весною 1959 року 19-та школа випустила останній 10-й клас. Відповідальність за організацію та комплектування навчального закладу взяв на себе Кулеба Антон Євгенійович(наказ №1 по школі №19 від 25.07.1960 року.) Кулеба А . Є. - учасник Великої Вітчизняної війни, досвідчений педагог.
|